Co se stalo, stalo se 4. část

14. března 2011 v 14:03 | Sebby |  Kapitolové povídky
Ještě to nekončí.. :D

V mých šestnácti jsem už konečně mohla opustit sirotčinec. Paul měl o rok víc, ale mohl tam se mnou zůstat do té doby, než mě pustili. Už jsem se konečně dostala k dědictví po rodičích. Nastěhovala jsem se zpět do domova i s Paulem a celé sídlo jsme měli jen pro sebe. Bylo opuštěné, zahrady zarostlé, nábytek za ten rok zaprášený. Koberec od krve se v pokoji někdo pokusil vyčistit, marně. Uklidit rozbité nádobí a zákusky ale zvládli. Paul si musel někde sehnat práci, abychom se nějak uživili. Já jsem taky chtěla práci, ale nejdříve jsem musela pomstít rodiče. Jednou večer jsme jen tak s Paulem seděli u hořícího krbu a já si prohlížela fotografie. Byly tam i fotky ze svatby rodičů. V pozadí některých z nich stál neznámý muž s naštvaným výrazem. U jedné z fotografií byl také popisek, na němž stálo: "Strýček a bratr John." Zajímalo mě, co se s ním stalo, protože jsem ho u nás nikdy neviděla. Jestli to byl otcův bratr, proč by k nám nikdy nepřijel? Začala jsem po tom pátrat.
V otcově ložnici jsem našla jeho staré deníky. Našla jsem si přibližný rok jejich svatby a četla jsem a četla. Bylo tam napsáno o smrti jejich otce. V závěti stálo, že firmu nezdědí strýček John, i když je starší, ale otec. "Když se to John dozvěděl, začal se náš vzájemný vztah rozpadat. Vždycky jsme si byli tak blízcí, ale otec vždy trochu naddržoval mě. Veškeré naše přátelství však skončilo svatbou mě a Meredyth. Nemohl jsem tušit, že ji tajně miluje. V den svatby jsem ho viděl naposledy, už se mnou nikdy nepromluvil." stálo v otcově deníku. O kus dál ještě zmínka o bratrovi pokračovala: "Od někoho jsem se dozvěděl, že si bratr vzal bohatou vdovu a prý se nemá vůbec špatně. Ani mě nepozval na svatbu. To nevadí, především mu přeji hodně zaslouženého štěstí...." O několik let později: "Dozvěděl jsem se, že Johnovi se v podnikání moc nedaří, navíc mu zemřela žena. Napadlo mě, že bych mu mohl nějak finančně pomoci, ale nevím, jak ho kontaktovat." U toho byl výstřižek z novin, na němž byla fotka asi strýce Johna a úryvek nějakého textu. Byla to celkem velká fotka, proto jsem mohla rozeznat spoustu detailů. Opravdu se dost podobal otci, akorát měl ostřejší rysy a především méně přívětivý obličej. A všimla jsem si ještě jedné věci. Na černém kabátu měl místo náprsní kapsy vyšitý velký erb. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že je stejný jako ten na tom nalezeném knoflíku? Propletení hadi s růží uprostřed. Zděsila jsem se, musela jsem zavřít otcův deník a nechat si ten příval nových informací projít hlavou. Je to opravdu vrah mých rodičů a Paulova otce? Proč by to ale dělal? "Tvůj otec mu zničil život, vzpomínáš? Vzal si tvou matku, kterou John miloval a navíc zdědil dědečkovu společnost, i když měla patřit Johnovi..." napověděl mi vnitřní hlas. "Ale proč by je zabil až za tak dlouhou dobu?" na to už mi vnitřní hlas nedokázal odpovědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The VelííQ The VelííQ | Web | 14. března 2011 v 14:37 | Reagovat

Dost drsný... :D :) Jsem zvědavá, jak to vyřeší.. :)

PS: Píšu taky povídku ehm... :D A není mi jasné, jestli mají démoni nějaké city a jestli můžou brečet... :D Asi je to blbost že? :D A ještě, jak ty démoni vznikají? :D Není to třeba v tej manze(manga?? :D)...? :D Dyštak díky.. :)

2 Sebby- Zewla Sebby- Zewla | E-mail | Web | 14. března 2011 v 16:49 | Reagovat

No, je tam hodně nejasných věcí, pocity si myslím, že mají. V manze bylo hodně vidět, že některé věci jsou mu hodně proti srsti. Myslím si, že brečet klidně můžou, přecejenom je to tvoje fantazie :-D. Jako já bych to tam klidně napsala (a taky něco takovýho hodlám brzy napsat). Jinak o vzniku démonů není v manze zatím ani slovo, já už mám o tom menší představu, ale každý si to představuje asi trochu jinak :-D. Zatím to nikdo neví, což znamená, že ti nikdo nedokáže, že je to tvoje špatně. Takže vymýšlej, ať si mám co číst :-D

3 The VelííQ The VelííQ | Web | 14. března 2011 v 17:11 | Reagovat

[2]: Aha, tak děkuju moc... :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama