Co se stalo, stalo se 6. část

15. března 2011 v 14:10 | Sebby |  Kapitolové povídky
Ještě vás to nepřestalo bavit?? :D

Odpoledne jsem si šla prohlédnout okolí jeho sídla. Nebylo tak obrovské, dalo se tam celkem jednoduše dostat přes vysoký plot na zahrady a potom kus dál do domu. Problémem byli velcí, černí, nevraživí psi, kteří štěkali a vrčeli na každého, koho jen zahlédli. Na to jsem později vymyslela skvělý plán. Šla jsem ještě nakoupit nějaké potraviny, abych měla z čeho uvařit Paulovi večeři a koupila jsem ještě pár pořádných, masitých klobásků. Ty jsem doma zabalila a schovala. V zahradách u říčky jsem jednou zahlédla bolehlav. Ten jsem tam opět našla a tak jsem ho natrhala. Udělala jsem z něj sérum, které jsem schovala do malé lahvičky do svého pokoje a zamkla ho do skříňky. Potom jsem ještě stihla udělat večeři, než přišel Paul domů z práce. Byl úplně vyčerpaný. Tahle práce mu vůbec nesvědčila, to jsem viděla. Posadil se ke stolu, já mu přinesla večeři a on mi vyprávěl o svém dnu. Poslouchala jsem ho jen tak na půl ucha, protože jsem si promýšlela plán na pomstu. Naštěstí se mě na nic neptal, takže si toho, že ho neposlouchám, nevšiml. Šli jsme brzy spát. Paul usnul hned, ale já jsem ještě dlouho do noci promýšlela svůj plán.
Paul měl dnes na zkoušku noční. To mi hrálo do karet naprosto přesně. Mohli jsme strávit celé dopoledne spolu. Rozhodli jsme se uklidit sídlo a alespoň trochu ho zrekonstruovat, především zahrady. Oprášili jsme všechen nábytek v námi využívaných pokojích, já jsem vyprala oblečení, záclony, deky a podobně a všechno jsme to spolu pověsili. On mezitím seřídil všechny hodiny v domě a porovnal některý nábytek, který policisté odsunuli. Potom jsme si ještě zašli na lov. Samozřejmě jsem ho porazila, ale mu to očividně nevadilo. Konečně jsme si mohli chvíli oddychnout od práce a trochu si užít. K pozdnímu obědu jsem uvařila něco z ulovené zvěře, na čemž jsme si oba pořádně pochutnali, i když to nebylo moc dobře připravené. Odpoledne jsme se pustili do plení některých záhonků, kde jsme nasázeli nějakou zeleninu. Nakonec jsem mu ještě nachystala jídlo a on musel opět do práce.
Jen jsme se rozloučili, dala jsem se do příprav. Nejprve jsem do klobásků vstříkla jed z bolehlavu a ty jsem pak pečlivě zabalila. Následně jsem vyčistila všechny potřebné zbraně, od nožů po pušky a všechno jsem si to sbalila do vaku. Vzala jsem si ještě s sebou lano s hákem a spoustu dalších věcí a vydala se na cestu. Do strýcova sídla jsem se dostala až za tmy. Byl krásný letní večer. Zrovna byl úplněk. Obrovský měsíc na mě zíral z nebes a čekal na to, co se bude dít dál. Svítilo se jen v jednom vrchním pokoji, což znamenalo znamenalo, že strýc je ještě vzhůru. Do domu byla zavedena elektřina, nedávno nový vynález. Vylezla jsem na plot a uviděla jsem pod sebou vrčící psy. Hodila jsem jim otrávené klobásky, po kterých se okamžitě vrhli. Chvíli trvalo, než zdechli, ale to jsem vydržela. Pokračovala jsem dál. Přelezla jsem plot a šla jsem po nehybné zahradě. Byl to celkem kus a celou dobu jsem běžela. Dostala jsem se až téměř k domu. Tam jsem si musela rozmyslet, jak se dostanu nepozorovaně dovnitř. Šla jsem z venku. Naštěstí byl pokoj v prvním patře. Popadla jsem provaz s hákem a hodila jsem ho na zábradlí balkonku. Úspěšně se zaháknul hned na první pokus. Začala jsem šplhat. Když už jsem byla skoro nahoře, někdo otevřel dveře na balkonu a vyšel ven na něj. Pravděpodobně to byl strýc. Naštěstí to byl velký balkon, takže si mého háku nevšimnul. Něco si zabrumlal pod fousy a vrátil se zpět do pokoje. Dveře od balkonu ale nechal otevřené. Vylezla jsem do nejvzdálenějšího rohu balkonu, smotala lano, dala ho do vaku a vytáhla jsem zbraně. Všechno co nejtiššeji. Naštěstí v jeho ložnici hrála hudba z gramofonové desky, takže mě neslyšel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The VelííQ The VelííQ | Web | 15. března 2011 v 17:01 | Reagovat

Těším se na pokráčko.. :)

2 Sebby- Zewla Sebby- Zewla | E-mail | Web | 15. března 2011 v 17:37 | Reagovat

Těší mě, že to někdo dobrovolně čte :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama