Kuroshitsuji - o co vlastně jde v první řadě

3. března 2011 v 20:08 | Undertaker |  Anime
Ciel Phantomhive má v podstatě všechno, co si může průměrný dvanáctiletý kluk, žijící ve viktoriánské Anglii přát - luxusní rodinné sídlo na venkově, spoustu peněz, vliv. Na druhou stranu se s ním život nemazlil ani v té nejnutnější míře. Při požáru sídla Phantomhivů zemřeli oba Cielovi rodiče a chlapec sám byl vystaven týrání a ponižování od bandy idiotů, kteří si mysleli, že tím něčeho dosáhnou.
V temné hodince se Ciel zřekne posledních zbytečků víry v Boha a vyvolá démona. Jako odměnu za dokonání jeho pomsty mu upíše svou duši. Po uzavření kontraktu se démon vtělí do nenápadného komorníka jménem Sebastian Michaelis.
Od té chvíle je Ciel viděn jen a pouze ve společnosti černě oděného sluhy (odtud název - kuro shitsuji znamená černý sluha). Jelikož je "hlídacím psem" samotné královny, neustále má co do činění se špínou Londýna, která potřebuje zamést pod koberec.
A Ciel ji zametá, aby se někde mohla vynořit zase další. Zkrátka, na dvanáctiletého kluka má Ciel starostí nad hlavu a při tom ještě stíhá pátrat po vrazích svých rodičů a zlodějích jeho štěstí.

Kdo je kdo:Sebastian Michaelis
Onen černý sluha, který udělá, co pánečkovi na očí...na oku uvidí. Je to démon, přenáší mor a miluje kočky.
Funguje jako záchranná brzda, když se trojici sluhů (mrkněte dolů) podaří zruinovat všechno kolem sebe těsně před důležitou návštěvou a z každé ženské (možná i chlapa) vytáhnout cokoliv pomocí svého osobního šarmu.
Na pravé ruce má pentagram, potvrzující kontrakt s Cielem. Sebastian je vlastně pouhou fyzickou schránkou a může být zničen, což ale démona uvnitř moc neomezuje. Sebby je prostě snem každého kurofila (kromě mě, já sním ze zásady jenom o sobě, jsem to ale egoista, co?)


Ciel Phantomhive
Onen traumatizovaný chlapec bez rodičů a s velkým vlivem. Málokdy se usmívá a pokud se k tomu sníží, většinou není okolní situace ani trochu vtipná.
V dnešním jedenadvacátém století by se Ciel dal popsat jako lolita chlapec, vzhledem ke všem těm kytičkám a kraječkám, kterými je neustále ověšený. Nebudu spoilerovat, ale jako dívka vypadá mnohem líp (nebudu spoilerovat, nebudu spoilerovat...)
Ciel má podle všeho přesný harmonogram, který se Sebastianovou pomocí víceméně dodržuje. Ten harmonogram zahrnuje výuku se soukromými učiteli (přestože nejvíc se vždycky naučil od Sebastiana), audience u královny, obchodní jednání a nějaké nezbytně nutné večírky a plesy.
Na hraní už mu nezbývá čas.

Grell Sutcliff
Tohle je, prosím pěkně, smrtka. Oficiálně je mužského pohlaví, ale sem tam trpí chorobnou představou, že je žena. Miluje červenou barvu a svou kosu smrti - motorovku (prosím vás, nezabývejte se nijak široce faktem, že ve viktoriánské Anglii se vyskytovaly motorové pily, děkuji) a taky Sebastiana, což je bohužel láska naprosto platonická.
Grell si o sobě celkem oprávněně myslí, že je herečka. Jeho herecké umění je nepřekonatelné, ale ve chvílích, kdy pracují věci jako "radar na fešáky" nebo "měřič motivace" lehce ztrácí sebeovládání.
Ohledně jeho charakteru se dají vést rozsáhlé diskuze a nikam to nepovede, protože určit, je-li Grell kladnou nebo zápornou postavou je nemožné.
Stačí, že ho všichni milují a bez něj by to nešlo.

Ash/Angela
Tenhle okouzlující hermafroditní tvor je ten pravý záporák první řady. Jeho devízou jsou bílé vlasy a fialové oči a schopnost střídat podoby. Buď se ukazuje jako mladá žena nebo jako ten xicht z obrázku.
Je to anděl. A domnívá se, že jeho životním posláním je poučovat všechny o očištění a když to někdo nepochopí, zamordovat ho. Což ho dostane do střetu s Cielem a Sebastianem.
Fascinující na tomhle duelu je fakt, že démon jaksi zastupuje dobro a anděl zlo. Jednu věc mají společnou - oba jsou komorníci, Ash slouží anglické královně. Ale zatímco Sebastian je Cielovi víceméně oddaný, Ash je prostě parchant a podle toho jeho služba vypadá.
Angelina "Madame Red" Durless
Cielova teta. V první řadě se dozvíte její příběh, takže vám nic neřeknu. Jenom tolik, že Madame Red Ciela miluje jako vlastní dítě a snaží se mu nahradit matku, kterou ztratil při požáru.
Je doktorka. Zbožňuje červenou a zároveň ji nenávidí. Tyhle dvě zdánlivě spolu zcela nesouvisející věci ji svedou dohromady s Grellem v případu Jacka Rozparovače. Popravdě, netuším, co je na tom pravdy, ale Grell tvrdí, že se do Madam Red zamiloval. Jak moc žhavý to bylo, zjistíte.
Madame Red se v Cielově blízkosti pohybuje de facto od začátku série. Věrně ji doprovází nemožný komorník se sebevražednými sklony, který zvoře co může (proto má ty sebevražedné sklony) a má jedno zajímavé tajemství, které vám taky neřeknu. Madame Red se v marné naději na zlepšení obrací na Sebastiana. Jestli to mělo nějaký účinek, posuďte sami.
Princ Soma
Sedmnáctiletý spratek z Bangladéše. S Cielem se seznámí při incidentu v indické čtvrti Londýna a pak se bez pardónu nasáčkuje k němu do domu. Po velice zajímavých eskapádách to dojde tak daleko, že Soma považuje Ciela za svého nejlepšího přítele a je mu srdečně jedno, co si o něm Ciel myslí.
Soma miluje kari a je citově závislý na jedné Indce, která mu v dětství nahrazovala celou rodinu. Tatáž Indka je důvodem jeho otravného výskytu v Londýně.
Pokud si přečtete mangu, zjistíte, že Soma má úžasnou schopnost se svou zbrklostí dostávat do malérů všeho druhu, ale ven už nikdy ne.
Agni
Somův khasama, nebo, chcete-li, komorník. Je obdařen pravou rukou bohyně Kálí, takže se jeho schopnosti plně vyrovnají Sebastianovým. Pochází z rodiny brahmánů a až na tu ruku je to stopro člověk. Jako většina pracháčů pohrdl dobrým bydlem a bylo by to s ním špatně dopadlo, nebýt prince Somy, který může i za Agniho debilní sestřih.
Náplní Agniho práce je vařit kari, tahat princátko z malérů a prostě dělat, co se po něm chce. Jeho ruka je zasvěcena výhradně princi a pokud mu poroučí někdo jiný, má Agni děsný problém (sám se sebou).
Jako jediný ze seriálu dokázal zaměstnat trojičku pošuků bez jakékoliv katastrofy v kuchyni a současně tím na Sebbyho kamenné tváří vytvořit výraz překvapení.


Lau
Číňan, který jede ve všech špinavých kšeftech v Londýně. Neustále s sebou tahá svou sestru Ran-Mao a dýmku. Je za všech situací naprosto klidný. Jeho specialitou je chodit k Phantomhivům neohlášený, popíjet čaj v zakouřené čajovně nebo s Cielem filozofovat o šachu. Když je potřeba, zařizuje pro Ciela jisté věci - je jeho "pěšákem" (už víte, proč filozofují o šachu?)
Jeho malá sestřička mu dělá v podstatě bodyguarda (ne že by to potřeboval). Je rychlá a umí se parádně ohánět nějakým podivným nástrojem ještě podivnějšího bojového umění. Osobně té věci říkám kuličky na tyčce. Lau to zase umí s šavlí, ale málokdy se tím chlubí
V příštím životě chce být motýlem.


Undertaker
Hihi, to jsem já...ne kecám, to je jenom moje přezdívka. Takže Hrobař, hm. Jednoduše řečeno, je to podivín s krámkem v Londýně. Spí v rakvi a má nepříjemný zvyk vybafnout na každého, kdo se ukáže. Ke svým "zákazníkům" má mimořádně kladný vztah, při práci si prozpěvuje a neustále se usmívá.
Za práci, ať už se jedná o pohřeb pro nějakého spořádaného občana nebo o informaci pro Ciela, si nechává platit vtipy. Když ho nerozesmějete, uchyluje se k taktice "nemám, nedám". Nutno podotknout, že Ciel ho nerozesmál nikdy.
Jeho fyzické schránce se muselo stát něco ošklivého. Původ jeho jizev (který tady nejsou vidět) mi nikdo nevysvětlil.


Tanaka
Správce sídla Phantomhivů. Zaznamenává všechny významné události do kroniky a ve volném čase, kterého má na rozdávání, popíjí čaj se stojícími čajovými lístky a dělá "ho ho ho".
Sečtělý starý pán se objevuje jenom zřídkakdy, většinou je k dostání jeho chibi verze, která je neskutečně rozkošná a budete ji milovat stejně jako celý tenhle seriál.
Jeho verzi zvětšené se říká "pravý Tanaka" a tím se stává na tři minuty. Pokud se od něj v té chvilce Ciel nedozví, co potřebuje, musí si počkat, na dalšího pravého Tanaku.
Ho ho ho.Elizabeth Middleford
Cielova sestřenice a snoubenka (k hrůze všeho služebnictva). S Cielem strávila dětství a pamatuje si ho jako usměvavého chlapečka v námořnickém oblečku. Cielova proměna ji trápí a dělá všechno možné, aby ho rozesmála.
Cokoliv se jí líbí, označuje za roztomilé a je roztomilostí skoro posedlá. Což vede k pořádání roztomilých večírků v Cielově neroztomilém sídle, kvůli kterým je Ciel permanentně naštvaný.
Elizabeth to myslí vždycky dobře a Ciel ji má vlastně velice rád. Jenom to nedává dostatečně najevo.


Maylene, Finian, Bard
Tři sluhové Ciela Phantomhivea, každý s osobitou historií. U Phantomhivů je zaměstnal Sebastian a pokud nejde o běžnou práci, jako mytí nádobí nebo vaření, jsou velice užiteční.
Maylene k smrti ráda rozbíjí talíře, Finny demoluje zahradu a Bard opakovaně vyhazuje do povětří kuchyni pomocí dynamitu.


Pluto
Pes.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 VelííQ VelííQ | Web | 3. března 2011 v 20:22 | Reagovat

Jak jako holka vypadá líp?? :D :D Né... :D Pff. U Pluta jenom jedno slovo? :D Chudák... :D

2 VelííQ VelííQ | Web | 3. března 2011 v 20:23 | Reagovat

Jo, už mi to asi došlo.. :D :D (to s tou holkou)

3 Undertaker Undertaker | Web | 3. března 2011 v 20:44 | Reagovat

[1]: Na Pluta se totiž nedsá nic říct...jo vlastně dá - HAF. :-D

4 VelííQ VelííQ | Web | 3. března 2011 v 20:54 | Reagovat

[3]: No, výstižné slovo. :D

5 Grell Grell | 4. března 2011 v 15:23 | Reagovat

Dle mýho vypadá Ciel v obou verzích superově :-D Ale můžu říct, že jsem si tuhle přezdívku vzala kvůli Grellově charakteru, a hlavně kvůli tomu, že můžu beztrestně opěvovat Sebastianka, protože kdyby to dělal Alois... tak by to asi bylo dost divný. No, to je šumák, stejnak to nikoho nezajímá :-D - Je to skvěle napsaný! Tak ještě by to chtělo shrnutí druhý sérky, tak mně napadá, jestli už je někdo takhle zaúkolovanej, pokud ne, tak bych si to vzala za úkol (smazala seznam úkolů. který rozdala *nevinnost*)... :-D Ale ne, já bych to takhle nezvládla napísat... a ty charaktery, Pluto, néé :-D SUPER! (mám já to ale skvělej tým!)

6 Sebby- Zewla Sebby- Zewla | E-mail | Web | 4. března 2011 v 16:00 | Reagovat

Opravdu jsi si jistá, že je to ČAJOVNA? Hmm, je vidět, že jsi Z pekla neviděla do konce :D Jinak Sebby dokáže ovlivnit i muže- viz Grell (jestli ho teda považuješ za muže :-D), potom Cielovi se podařilo rozesmát Undertakera... V manze.. Asi po dnu :D A nakonec, chudák PluPlu.. :-(

7 Cassie Lestatie Michaelis Cassie Lestatie Michaelis | Web | 4. března 2011 v 16:11 | Reagovat

[6]: Čéče taky si nejsem tou čajovnou jistá :-D

8 Grell Grell | Web | 4. března 2011 v 16:11 | Reagovat

[7]: Jakože už ani nevím jak se tady jmenuju :-D

9 Undertaker Undertaker | Web | 4. března 2011 v 19:34 | Reagovat

Fajn, bylo to opiový doupě no :-D

10 Christine Erin Keyson Christine Erin Keyson | 15. srpna 2011 v 20:59 | Reagovat

Tedy, klobouk dolů, to jsou dokonalé popisy. :D A notně vtipné, musím říct, že jsem se už dlouho takhle nezasmála. :D Nejvíc mě dostal popis somy. :D

11 Hagu Hagu | E-mail | 29. prosince 2011 v 17:52 | Reagovat

Ahoj  mohla bych se zeptat kde bych mohla shlédnout 1. řadu online? Dík za odpověď

12 Nakashima (cizí návštěvnice^.^ xD) Nakashima (cizí návštěvnice^.^ xD) | 24. února 2012 v 22:13 | Reagovat

Tak to je teda výborně napsané :D. Viděla jsem obě série a je to moje nejoblíbenější anime :). Ale můžu s jistotou říct, že TYHLE popisky postav by rozesmály i toho Undertakera! :D ...Není divu, že máš jeho přezdívku, máš jeho smysl pro humor :P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama