Pohádka na dobrou noc

13. března 2011 v 20:05 | Grell |  Jednorázové povídky
To je prosím ta příšerně nudná slátanina, kterou jsem posílala do té FF soutěže v prvním kole. Téma neoblíbené postavy, okrajově se tam objeví Ciel a nějaká neznámá bytost, tedy člověk, ale to prosím ignorujte. Já ho mám ráda, jen jsem potřebovala "příběh" (je to naprosto o ničem) někam zasadit. A ještě přidávám obrázek... nu, doufám, že to aspoň trošku pobaví...

POHÁDKA NA DOBROU NOC
"Cieli, nemůžu usnout, řekni mi něco zajímavého z tvého života a podej to trošku odlehčeně, už mně vážně nebaví poslouchat tvé vážné kecy" podíval se kluk s bledou tváří na démona "to je rozkaz!" dodal. Ciel si nenápadně povzdechl, posadil se na okraj postele a začal mluvit.

***
Bylo, nebylo, kdysi v dobách, kdy po světě pobíhal jeden týpek, vlastně smrtka s jasně rudými vlasy, úchylným výrazem a motorovkou místo kosy smrti, v dobách Královny Viktorie se odehrál tento nudný příběh bez pointy. Budu ti teď povídat o jisté hermafroditní bytosti, která byla posedlá čistotou, o andělu.

Řekl bych, že kdyby ona bytost žila v téhle době, jejím nejlepším kamarádem by byl perwoll a jejím krédem by bylo; bílá bělejší anděl čistější. Zkrátka a dobře, ta bytost, která se ve své ženské formě jmenovala Angela a v mužské si nechávala říkat Ash, byla padlý anděl. A jelikož nevím jak jinak ti o tom andělu říkat, překřtím ji na Ashellu, což je mimochodem podobné Ashley Tisdale. Už se ani nedivím, že Ashley je pošuk, když se jmenuje jako takový prazvláštní tvor.

Nu budu pokračovat ve vyprávění.
Ashella byla vypovězena z ráje, protože… já ani nevím proč, asi se budu muset zeptat svého sluhy. Zkrátka a dobře po vypovězení z ráje se rozhodla, že očistí svět od všech hříšníků. Popravdě jí šlo spíš o to, aby slyšela křik lidských obětí, cítila jejich utrpení, no, prostě to byla převelice zvrácená existence, ale to je vedlejší. Vlastně to byl existenční paradox.
Vetřela se ke královně v podobě Ashe, andělského komorníka. Mimochodem, královna byla jakási polorozpadlá hnijící polomrtvola, ale přesto jí její "hlídací pes" sloužil oddaně, tedy do té doby než se dozvěděl svou pravdu, to, že měla prsty ve vraždě jeho rodičů.

Ashella je ale až ve druhé části tohoto příběhu.

Přesuňme se za jistou blonďatou hyperaktivní dámou, jejíž krásné blonďaté vlasy jí splývaly v loknách okolo rozkošného obličejíku a třpytivě zelené oči jasně rentgenovaly všechno okolo. Podle těch zářivě zelených očí, jejichž barvu bych detailněji popsal jako špenátovou, bylo všechno strašně roztomilé. Mou maličkost označila za nejroztomilejší věc na světě, tudíž jsem jí měl doporučit brýle, ale jako správný gentleman jsem to neudělal. Tato osoba, Elizabeth Middlefordová byla taky ujetá, ale na roztomilé a převážně růžové věci. Definoval bych ji jako slušnější a hezčí Paris Hilton.

A jak už tomu bývá, náhoda ty dva zjevy - padlého anděla a Viktoriánskou bárbí - dala do hromady.
Na jednom plese, který pořádala podle zvěstí sama královna, se setkala s Ashem. Vyzval ji k tanci, za což mu následovně o pár dní později Sebastian urval obě ruce, co s ním udělal pak ani nechtěj vědět. Lizzy měla tehdy jisté sklony přimotávat se do nepříjemných situací, už jednou z ní málem byla panenka, ale musím, podotknou, že by aspoň byla tiše.
Ne, ve skutečnosti jsem ji měl rád, dá-li se tak říct, takže jsem byl velmi naštvaný, že jsem neměl příležitost zasáhnout, jenže když tvé snoubence někdo drží nůž u krku, tak to není zrovna lehká situace. Navíc to nebyl člověk, kterého by Sebastian dostal jedním znuděným pohybem, byl to anděl.

Jenže co udělá bárbí, které drží někdo nůž do krku? Ne, nezačala vřískat, jelikož jí Ash vyhrožoval, že ublíží mne, což by se mu tak nějak nepovedlo, ale to Lizzie nevěděla. Zavedl ji k balkonu panského sídla, na kterém se ples konal a stále jí držel čepel nože u krku. Zmizel s ní, nevím, co se s nimi dělo tu dobu co byla Lizzie nezvěstná, ale vím, že když ji Sebastian dostal zpět, už nikdy nebyla stejná. Taky pořád blekotala něco o tom, že jsem nečistý. Nu, asi jsem měl víc pozornosti věnovat hygieně. - Ne, tahle situace se nedá zlehčit, protože Ashella poté -

***
Chlapcova víčka klesla a on odplul do říše snů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The VelííQ The VelííQ | Web | 13. března 2011 v 20:28 | Reagovat

Bóže... :D :D Prej, asi jsem měla věnovat víc pozornosti hygieně... :D :D Né v klídku. To s tím Ashem a Lizzy jsi si vymyslela nebo to někde bylo? :D Bavilo mě to... :)

2 Grell Grell | Web | 13. března 2011 v 20:31 | Reagovat

[1]: Ehm, to jsem prosím vymyslela, moje čirá fantazie... a je to beztak děsná blbost :-D

3 Undertaker Undertaker | Web | 16. března 2011 v 17:51 | Reagovat

Dobře ty... :-D

4 Christine Erin Keyson Christine Erin Keyson | 16. srpna 2011 v 0:47 | Reagovat

Senzační povídka. :D a nejlepší hláška/moto padlého anděla 'bílá bělejší, anděl čistější'. :-D

5 k-pop-souteze k-pop-souteze | Web | 29. září 2013 v 21:18 | Reagovat

No jo Cieli...Dbej víc na hygienu, jako správný gentleman! :D A to že bys svou snoubenku definoval jako slušnější a hezčí Paris Hilton je taky velice zajímavé :-D Já moc Lizzy nemusím, ale ten příběh je fakt zabitej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama